Bure za zimnicu jedan je od najvažnijih plastičnih proizvoda za domaćinstvo.
Zimnica predstavlja specijalan način konzervisanja hrane. Ima za cilj očuvanje hranjivih sastojaka namirnica kako bi one mogle da se koriste van sezone, tj. u toku zime.
Ovakav način pripreme hrane poznat je od davnina. Veruje se da je konzervisanje povrća započelo u Aziji oko 8.000 godina pre nove ere. Kiseli krastavci su se pojavili na Bliskom istoku u 2. milenijumu pre nove ere. Dok je mnogima omiljeni kiseli kupus svoju istoriju započeo u Kini tokom gradnje Kineskog zida. Odatle su ga Tatari preneli u Evropu.
Ipak, značajan razvoj zimnice dugujemo starim Rimljanima. Upravo su oni usavršili proces konzervisanja hrane, kao i način čuvanja. Njihove tehnike su vrlo brzo osvojile čitavu Evropu, a zatim i Ameriku.
S obzirom da kvalitet zimnice zavisi ne samo od kvaliteta recepta, već i od čuvanja Pobeda Compani vam otkriva prednosti upotrebe plastičnog bureta sa poklopcem.
Bure za zimnicu štiti namirnice od kvarenja
Tehnički, konzervisana hrana je bezbednija od sirove. Sam proces konzerviranja dovodi do zaštite od mikroorganizama. Samim tim i bure u kojoj se ove namirnice čuvaju sprečava prodor bakterija i drugih mikrooragnizama koji mogu da naruše zdravlje čoveka.
Zapravo, bure za zimnicu obezbeđuje da konzervisana hrana može da se čuva godinama, tako da je potpuno bezbedna za upotrebu.
Zimnica je ne samo zaštićena od kvarenja, već bure čuva i njene hranljive materija. Naime, procesom konzervisanja stvaraju se različite hranljive materije. Na taj način se povećava nutritivna vrednost hrane i bioraspoloživost hranljivih materija.
Bure sa poklopcem za zimnicu donosi nove ukuse
Zimnica ima neverovatan ukus. Ništa se ne može uporediti sa oštrinom kiselog kupusa ili očaravajućim slojevima turšije koji se otvaraju na našim nepcima. Zaista, konzervisanje stvara desetine novih ukusnih komponenti koji se sjedinjuju u buretu tako da donose neverovatan ugođaj.
Konzervisana hrana se, stoga, koristi kao pojačivač ukusa. Svako dosadno jelo može da zablista uz dodatak kiselog kupusa ili kiselog krastavca!
Osim čarobnog ukusa, ne treba zaboraviti ni značaj za vaše zdravlje. Verovali ili ne, zimnica ima blagotvorni efekat na digestivni sistem. Tako, na primer, kiseli kupus organizam lakše vari od sirovog. To znači da nema neprijatnih tegoba nakon jela.
Istraživanja pokazuju da zimnica koja se čuva u plastičnom buretu pomaže u smanjenju simptoma hroničnih gastrointestinalnih bolesti, kao što je sindrom iritabilnog kolona.
Kako izabrati bure za zimnicu?
Prvi faktor koji morate uzeti u obzir jeste veličina bureta. Ono mora da obezbedi prostor za čuvanje dovoljne količine zimnice. Zavisno od broja članova porodice treba izabrati i dimenzije bureta, tj. kapacitet. Najrasprostranjeniji su od 20 do 40 litara.
Druga važna karakteristika jeste materijal od kog je bure izrađeno. Iako su se ranije koristila drvena burad, danas su ih gotovo u potpunosti potisnuli plastični modeli. Razlozi za to su brojni. Pre svega, plastično bure za zimnicu je lagane konstrukcije, te je i lakše za upotrebu. Čak i kada se u njemu nalazi zimnica možete ga lako premeštati.
Napravljeno je od visokokvalitetne plastike, otporne na ogrebotine i druga oštećenja. Zahvaljujući ovim karakteristikama zagarantovana je dugotrajna upotreba. Za razliku od drvenih verzija, plastične se neće deformisati pod uticajem vlage, što je dodatna prednost. Nema rizika ni od prodora bakterija.
–
Kako je u pitanju plastika koja ne sadrži bisphenol A (BPA), niti bilo koje drugo štetno jedinjenje eliminisana je mogućnost kontamiranja zimnice.
Bure za zimnicu, kao i svu potrebnu plastiku za domaćinstvo vrhunskog kvaliteta, možete pronaći u bogatoj ponudi Pobeda Compani.